5 Maddede Doğru Lastik Seçimi

 • 5 Maddede Doğru Lastik Seçimi

  5 Maddede Doğru Lastik Seçimi

  Aysallar olarak lastik konusunda sizlere güzel hizmetler ve uygun fiyatlar vermeyi taahhüt ediyoruz her zaman. Bu yazımızda da 5 maddede lastik seçimi konusuyla Aysallar lastik olarak Bergama lastik arayışlarınıza net çözümler üretmek istiyoruz.

  • Lastik ebadınızı öğrenerek başlayın

  Aracınız içim doğru lastik türü ve ebadını seçebilmek için ilk yapmanız gereken aracınızın üzerindeki lastiklerin markasını, tür ve ebat bilgilerini öğrenmek olmalı.

   

  • Mevsim ve iklim koşullarını dikkate alın

  Yaşadığınız yerde hiç karlı koşullarda araç kullanmıyor ya da nadiren kullanmak zorunda kalıyorsanız, hava sıcaklığı genellikle +7 derecenin üzerindeyse, standart iklim koşulları için tasarlanmış yaz lastiklerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Aracınıza yaz lastiklerinin uygun olduğunu düşünüyorsanız, sitemizdeki lastik detaylarında “güneş” sembolünü aramalısınız veya ürün listeleme sayfasında filtreleme yaparken “yaz lastiği” seçeneğini işaretlemelisiniz.

  • Seçiminizi aracınızın kullanım alanına göre yapın

  Eğer aracınızı özellikle ağır yükler taşımak için kullanıyorsanız, lastik seçerken bu durumu öncelikle hesaba katmalısınız. Doğru yük sınıfına ait lastiği seçtiğinizden emin olmak için şu anda kullandığınız lastiğin yük değerini kontrol etmelisiniz. Ayrıca aracınızın fabrika çıkışında üzerinde bulunan lastiklerin hız indeksinin altında değerde yeni lastikler takmamaya dikkat etmelisiniz.

  • Her yönden iyi bir lastik arayın

  Doğru lastik seçimi size tek bir seferde aradığınız her şeyi sağlayabilir: Güvenlik, yakıt tasarrufu ve uzun ömür. İyi bir lastik ıslak yol koşullarında aracınızın daha kısa mesafede durmasını sağlar ki hayat kurtaran bu mesafeler bazen sadece 1 – 2 metre bile olabilir. Doğru lastik seçimi bu nedenle hayati önem taşır.

  • Her zaman uzun vadeli maliyeti düşünün

  Her yerde olduğu gibi lastik piyasasında da çok çeşitli fiyat ve niteliklerde ürünler bulunuyor. Fiyat olarak oldukça cazip görünen bir ürün satın almadan önce yukarıdaki maddeleri, kullanım koşullarını ve bütçenizi mutlaka dikkatle gözden geçirmelisiniz. Uzun vadede güvenlik, performans, uzun ömür ve yakıt tasarrufu gibi kriterler alacağınız lastiğin gerçek maliyetini ortaya çıkacaktır. Bazen alacağınız indirimli veya kampanyalı lastikler, bazense yüksek performanslı ama daha pahalı lastikler uzun vadede kazandıracaktır. Aysallar olarak Bergama lastik firmaları arasında sizler için en uygun hizmetleri sunmaya tüm hızımızla devam ediyoruz.

  Comments are closed.