Aküler Hakkında Genel Değerlendirme Nelerdir?

 • Aküler Hakkında Genel Değerlendirme Nelerdir?

  Aküler Hakkında Genel Değerlendirme Nelerdir?

  1-Sulu bakımsız akü
  2-Jel akü
  3-Dipsarj jel akü

  1- Sulu bakımsız aküleri araçlarınızda kullanmanız mümkün fakat birçok dezavantajı var örneğin kullanım ömrü kısadır aküden su kaçağı olabileceğinden dolayı hem cihazınıza zarar verir hem de kullanılamaz duruma gelebilir ayrıca şarj esnasında sıkıntı yaratabilir yine buna bir örnek derseniz hava tahliye deliği tıkanır ise akü şişme yapar ve bozulur.

  2-jel aküler sulu akülere göre daha dayanıklıdır sulu aküdeki gibi kullanım anıda ve şarj anında size sorun çıkarmaz fakat üstüne basarak belirtmeliyiz ki engelli araçları için uygun değildir sebebi ise jel aküler invertör veya güç kaynakları için tasarlanmışlardır akülerin kullanım şekli sürekli şarj da tutulup kısa zaman aralıkları ile aküden enerji çekmektir yani akü sürekli sarj durumundadır ve akü sürekli dolup boşalarak kullanılmaz bir çok arkadaşımız aracında jel akü kullanmakta ama bu ayrıntıyı atlamakta ve madur durma düşmektedir.

  3- Dip şar jel aküler. İşte engelli aracında kullanılması gereken akü gurubu bazı firmalar ev tipi akü de diye adlandırmaktadır akü kullanırsınız boşalana kadar sonra şarj etmesini şarjlı pil gibi düşünün yukarıda belirtilen iki akü grubu da bitene kadar kullanıp şarj etmeye müsait değildir.

  Comments are closed.