Araç Alırken Lastikler Nasıl Bir Önem Taşır?

 • Araç Alırken Lastikler Nasıl Bir Önem Taşır?

  Araç Alırken Lastikler Nasıl Bir Önem Taşır?

  Hem sıfır kilometre hem de ikinci el araba alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri aracın lastikleridir. Lastik değişimi, kış ve yaz lastiği konusu, lastik alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir. Aysallar lastik ve akü konusunda bütün hizmetlerimizi güçlü bir dilde karşınıza çıkarıyoruz. İkinci el araba alırken nasıl ki yedek parçalarının değişim kolaylığına ya da parça fiyatlarına dikkat ediyorsanız aracınızın lastik değişiminde yaşayabileceğiniz süreci de önceden göz önünde bulundurmalısınız. Alacağınız lastik uzun ömürlü, yani dayanıklı olmalıdır. Tabii kalite kadar kullanım alışkanlığınız da lastik seçiminde belirleyicidir. Aracınızı arazide mi, şehir içinde kısa mesafede mi ya da uzun yolda mı kullanıyorsunuz?

  Alacağınız lastiğin tipi, kullanım alışkanlığınıza göre değişiklik gösterir. Örneğin uzun ömürlü lastiklerin fiyatları daha fazla olur ama aracınızla uzun yola çıkıyorsanız bu lastikleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kısa sürelerde lastik değiştirmek zorunda kalır ve daha çok masrafa girersiniz. Oto lastik seçimi, hem güvenli sürüş hem ekonomik yakıt tüketimi hem de konfor için son derece önemlidir. Peki lastik alırken nelere dikkat etmeli? Aysallar akü ve lastik firması olarak sizlere gerekli çözümleri sunuyoruz.

  Yakıt tasarrufu sunacak şekilde lastik seçin. Bu konuda lastikçinize danışabilirsiniz. Seri hareket kabiliyeti sunan lastikler, hem yakıt masrafını azaltır hem de yol tutuş performansını arttırır. Mevsime göre lastik kullanmak, hem güvenli sürüş hem de yakıt tasarrufu için önemlidir. Bu sebeple kışın kış lastiği, yazın da yaz lastiği değişimini mutlaka sağlayın. Lastiklerin yere temas alanı ile birbirlerine paralel olmasını sağlayan rot ayarına dikkat edin. Rot ayarı bozuk lastikler erken aşınmaya neden olduğu gibi sürtünmeyle birlikte yakıt masrafını da arttırır. Aysallar akü ve lastik olarak İzmir üzerinde oldukça önemli bir hizmet sunuyoruz. Zira bölgemizde hem otomobil bakımı hem de öneriler konusunda blog yazmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz.

  Comments are closed.