Güçlü Bir Akü Nasıl Çalışmalıdır?

 • Güçlü Bir Akü Nasıl Çalışmalıdır?

  Güçlü Bir Akü Nasıl Çalışmalıdır?

  Aysallar olarak, sizlere hem lastik hem de akü konusunda hizmet sunuyoruz. Sitemiz üzerinde yer alan bu çalışmalara bakarak, sizler de gerekli bilgileri alabilir ve konuya uygun çözümleri inceleyebilirsiniz. Güçlü bir akü için çalışma sistemini sizlere en basit şekilde anlatmak istiyoruz.

  Akünün görevi öncelikle ilk anda çalışabilmesi için marş motoruna elektrik akımı vermek, araç motoru çalışmadığı zamanlarda kullanılacak alıcılara akım göndermek ve motor çalışırken elektrik sisteminde voltaj ve amperaj dengelemesi yapmak böylece yüksek devirlerde alternatörün üreteceği voltaj bazen fazla yükselebileceğinden alıcıların zarar görmesini engellemektir. Bu durumda akü alternatörün oluşturduğu akımın bir kısmını üzerine alarak aşırı voltajın yükselmesini önler. Benzinli motorlarda kullanılan 12 V’luk akü, birbirine seri olarak bağlanmış altı adet 2 voltluk hücreden meydana gelmiştir. Genellikle her eleman içerisinde, yine birbirlerine paralel bağlanmış 5 adet pozitif, 6 adet negatif yüklü plak vardır. Bu plaklar, kurşun-antimon alaşımlı ızgaraların üzerine, aktif maddelerin sıvanarak fırınlanmasından oluşur. Pozitif plaklar aktif madde olarak, kurşundioksit içerir. Negatif plaklar aktif madde olarak, saf kurşun içerir. Plakların arasına, kısa devreyi önlemek için plakları izole eden separatörler/ ayırıcılar yerleştirilir. Ayırıcılar, plaklar arasındaki kimyasal tepkimeyi engellemeyecek şekilde çok küçük gözenekleri bulunan maddelerden yapılır. Akünün içine sülfürik asitle saf su karışımı olan elektrolit konulur. Elemanlar arası seri olarak kurşun köprülerle bağlanmıştır.

  Bu konuda hem farklı modelleri, hem de alanında üretilmiş en kaliteli İzmir akü bayii hizmetini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Aysallar akü hizmeti olarak Bergama akü konusundaki beklentilerinize dair en güçlü hizmetleri sunmaya hazırız. Daha fazla zaman kaybetmeyin ve bizimle iletişime geçerek konuya dair seçimlerimizi takip edin. Amacımız, tamamen size özgün bir hizmet üretmek ve bütün çözümleri kullanmanız olacaktır. Firmamızda, ihtiyaçlarınıza uygun akü konusunda hem farklı modeller bulunuyor, hem de garantili akü hizmetleri yer alıyor. Detaylı bir çalışma süreci içerisinde ayrıntılı bir yoğunluk için bizimle iletişimde kalın.

  Comments are closed.