Kış Ayı Lastikler Nasıl Kullanılmalı?

 • Kış Ayı Lastikler Nasıl Kullanılmalı?

  Kış Ayı Lastikler Nasıl Kullanılmalı?

  Araç lastiklerin raf ömrü iklim, sıcaklık, nem, hız, yük, yol durumu gibi pek çok faktörlere bağlıdır. Ayrıca her lastiğin farklı kullanım süresi vardır.

  Eğer lastiğinizin yaşı dört yıldan daha fazlaysa, kullanılamaz demektir çünkü lastik zamanla sertleşmekte ve üzerinde kılcal çatlaklar oluşmaktadır. Lastikler yolda seyir halinde giderken sürtünmeden dolayı bir ısı kazanmakta ve bu ısı neticesinde bir miktar genleşmektedir.

  Pirelli kış lastikleri hava sıcaklıkları düştüğünde tüm hava koşullarında tutarlı ve yüksek kaliteli bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanmıştır.

  Tereddütsüz yol tutuş performansı için bir kış lastiğinin güvenli ve güvenilir olması gereklidir.

  Pirelli kış lastiği kataloğunda aşağıdakiler de dahil olmak üzere her marka ve tipte otomobil için uygun ürünler bulabilirsiniz:
  • Pirelli kış lastikleri ıslak yollarda optimum yol tutuş, hassasiyet ve hava koşullarındaki değişikliklere hemen adaptasyon sağlamak için tasarlanmıştır.
  • Pirelli kış kataloğundaki tüm lastikler M+S etiketleri (çamur ve kar) ve karla kaplı yollarda üstün performansı belgeleyen kar taneli bir dağ şeklindeki «Kar Tanesi» simgesi ile ayırt edilirler.
  • Her ürünün özel sırt tasarımı, inovatif lastik bileşiği ile birlikte, düşük sıcaklıklarda maksimum yol tutuş perfomansını sağlayarak, sürüş tarzınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlarken, sırt aşınmasını da azaltır.
  İnovasyonu ve güvenliği tercih edin! Pirelli kış lastiği kataloğundaki tüm ürünleri keşfedin.

  Comments are closed.