Kış Lastiği İçin Bunlara Kesinlikle Dikkat!

 • Kış Lastiği İçin Bunlara Kesinlikle Dikkat!

  Kış Lastiği İçin Bunlara Kesinlikle Dikkat!

  Hareket halindeki bir aracın, yolla temasını sağlayan tek unsur olan lastikler, güvenli sürüş için büyük öneme sahiptir. Özellikle kış aylarında ıslak ve kaygan zeminler tehlike yaratmaktadır. Arabalarda kuru ve sıcak havalarda kullanılan lastikler 7 derecenin altında sertleştikleri için yol tutumunu azaltmakta bu da kazalara sebep olmaktadır.

  Bu sebeple, kış lastikleri kullanımı önemli faydalar sağlamaktadır. Kış lastikleri arabanın yol tutuşunu arttırmakta ve buzda tutunmayı sağlamaktadır. Aysallar olarak sizler için en uygun lastik seçimlerini aracınıza göre yapıyor ve organize ediyoruz. Detaylı bir yaklaşım ve süreç yönetimi adına, çok daha rahat ve hızlı bir süreci ilerletebilirsiniz. Bir lastiğin kış lastiği olup olmadığı, kenarında dağ simgesi içindeki kar amblemi ile belirtilir. Kış lastikleri sadece yol tutuşlarında fren özelliği değil, aynı zamanda çekiş gücünü arttırma özelliği de kazandırır.

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında uygun kış lastiği kullanma zorunluluğu getirmiştir. Uygulama, taksi, minibüs, servis ve benzeri yolcu taşıyan ticari araçlar ile kamyon, evden eve nakliyatçı, kamyonet ve benzeri yük taşıyan ticari araçlar için geçerlidir. Getirilen zorunlu kış lastiği uygulamasına uymayanlara para cezası verileceği gibi yollarına devam etmek için izin verilmeyecektir. Kış lastiğiniz olmadığı için aracınız alıkonma riski bulunmaktadır, bu nedenle vakit kaybetmeden uygulamayı incelemenizi ve kış lastiklerinizi taktırmanızı öneriyoruz. Aysallar olarak bu konuda ne gerekli ise yapmaya hazırız. Lastiklerinizin bakımından tutun da, kış lastiği Dikili seçimlerine varıncaya kadar bütün süreçleri ön plana çıkarmaya devam ediyoruz sizin için. Süreçler bu sayede çok daha iyi ve hızlı ilerlemiş ve ön plana çıkmış oluyor.

  Comments are closed.