Lastiğin Görevleri Nelerdir?

 • Lastiğin Görevleri Nelerdir?

  Lastiğin Görevleri Nelerdir?

  Lastikler aracın yükünü taşıması, çekişte yolu tutması, fren gücü, direksiyon kontrolü, darbeleri emmesi gibi sıradan bilgilerin yanı sıra, asfalt, toprak, çakıl gibi yol çeşitlerinde ve yağmur, çamur, kar, buz gibi hava şartlarında aracınızda bulunan can ve mal güvenliğini sağlayabilmek için yeni teknolojiler geliştirildi.

  Modern lastiklerde sürüş konforu da en az güvenlik kadar önemlidir. Yoldaki titreşim ve gürültüyü en düşük seviyede tutması rahat bir sürüş keyfi yaratmaktadır. Bunun yanı sıra, düşük yuvarlanma direnci, yakıt tasarrufu gibi kullanıcı beklentilerini de karşılamaktadır.

  Tüm bunların sağlanması için yalnızca kısa bir araştırma ile lastik satın alınmaması gerekiyor. Lastik alırken gerek güvenlik, gerekse konfor hususunda en iyi performansı alabilmek için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacaktır. Yanlış seçilmiş bir lastik güvenlik veya konfor bakımından gerekli beklentileri karşılamayacaktır. Doğru bir lastik seçimi için Aysallar Bergama şubesini ziyaret edebilir, “hangi lastiği almalıyım?” sorusunun cevabını profesyonel ekibimizden destek alarak öğrenebilirsiniz.

  Comments are closed.