Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Lastik alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Lastikler araçlarımızın yere temas eden tek parçasıdır ve bir anlamda ayakkabılarıdır. Diğer taraftan birçok kullanıcı tarafından sanki ömür boyu kullanılacak bir parça gibi muamele görürler. Bu konudaki duyarlı sürücüleri bu davranıştan hariç tutmakta fayda var ancak böyle düşünen sürücülerin sayısı hiç de az değil. Sonuç olarak lastik hem araç sahibinin hem de çevredeki diğer araç ve yayaların güvenliği açısından taşıtlardaki en önemli parçalardan bir tanesidir. Aysallar olarak sizlere güncel seçimleri en hızlı şekilde sunuyoruz.

  Tek lastik değiştirmek doğru mu? Bu konuda gerek şahıs gerekse de devlet anlayışı değişmeye başlamış olsada lastiğe verilen önem hala yeterli düzeyde değil. Muayene istasyonlarında ve zaman zaman trafik polislerince lastik kontrolleri yapılsa da sadece dik derinliği değil lastiğin tarihinin ve ebadının da kontrol edilmesinin şart olduğunu düşünüyoruz.

  Lastik aşınma tipleri nelerdir?

  Kullanım amacı Lastikler çok farklı amaçlara göre üretilirler ve belli bir kullanım alanında çok iyi olan bir lastik başka bir alanda çok kötü özellikler gösterebilir. Lastik satıcıları genel olarak doğru tavsiyelerde bulunsalar da bazen ellerinde bulunan lastiği satmak amaçlı yönlendirme de yapabilirler. Lastik hava basıncının yol tutuş ve tüketime etkileri nelerdir?

  Örnek vermek gerekirse hız kat sayısı yüksek, yol tutuş özellikleri çok iyi olan bir performans lastiğinin tüketimi genelde yüksektir ve fiyatı da pahalıdır. Performans lastiği yerine hız kat sayısı daha düşük, yol tutuş özellikleri ortalama ancak yuvarlanma direnci daha düşük bir lastik seçilmesi hem lastiği ilk alışta hem de uzun vadede yakıta daha az ücret ödenmesini sağlayabilir. Aysallar olarak bu konuda bütün yeni ürünleri firmamızda görebilirsiniz.

  Comments are closed.