Otomobillerde En Çok Karşılaşılan Arızalar

 • Otomobillerde En Çok Karşılaşılan Arızalar

  Otomobillerde En Çok Karşılaşılan Arızalar

  Ateşleme Arızası

  • Ateşleme arızaları genellikle marş ile ilgilidir ve çok sık rastlanır. Genellikle akünün bitmesiyle bu sorun karşımıza çıkıyor. Akülerin ömürleri ortalama 4 seneden biraz daha fazladır ve düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir.

  Lastiklerin İnmesi ya da Patlaması

  • Otomobilinizin lastiklerini mevsimine göre değiştiriyor olsanız bile, inme ya da patlama gibi sorunlar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda yine yol yardımı veya çekici gibi seçenekleriniz bulunuyor. Fakat otomobilinizin lastiğini kendiniz değiştirerek zamandan tasarruf edebiliyorsunuz.

  Motordan Değişik Sesler Gelmesi

  • Motordan ciyaklamaya benzer sesler duyulabiliyor. Endişelenmekte haklısınız. Çünkü bu ses, önemli bir soruna işaret ediyor. Özellikle motor çalıştıktan sonra ince sesler ile karşılaşıyorsanız, aracınızın vantilatör kayışı gevşemiş olabiliyor.

  Motor Harareti

  • Çok fazla ısınması motorda hararete sebep olabiliyor. Aracınızın hararet yaptığını konsoldaki sayaçtan kontrol edebiliyorsunuz. Eski model araçlarda kaputtan dumanlar yükseliyordu ancak yeni araçlarda böyle bir durum söz konusu değil.

  Otomobilin Stop Etmesi

  • En sık karşılaşılan arızalardan birisi motorun stop etmesidir. Aracın stop etmesinin birçok nedeni bulunuyor. Bunlardan en sık karşılaşılanı yakıt pompasının bozulmasıdır. Yakıt pompasının bozulduğunu anlayabilmek oldukça güç.

  Comments are closed.